אביזרים לתינוקות

לפני לידה חושבים על מה צריך לתינוק\תינוקת שיוולדו.

אביזרי תינוקות הם מוצרים המשמשים את ההורים כדי לשמור על בטיחות ונוחות התינוק שלהם. ניתן לסווג את המוצרים לשני סוגים: אלו הנלבשים על ידי ההורה וכאלה הנדחפים בעגלה או בעגלה.

אחד הדברים שצריך לחשוב עליהם הוא איך להעביר את התינוק ממקום למקום.

בדרך כלל קונים עגלת תינוקות ורצוי גם מנשא.

בחירת עגלת תינוק

לבחור עגלת תינוק זה לא משהו פשוט. יש הרבה מאוד דגמים עם הרבה מאוד אפשרויות בכל דגם.

כדאי לבחור לפי הפרמטרים הבאים:

  • האם צריך עגלה גדולה או קטנה שנכנסת ברכב קטן
  • האם יש כוונה להעלות את העגלה לטיסות? אם כן צריך משהו קטן שיתאים להעלאה לטיסה
  • משקל העגלה. עגלה קטנה וקלה נוחה יותר לסחיבה בידיים אבל פחות יציבה
  • האם אפשר לחבר לעגלה עוד מכלול עם כסא לילד גדול יותר מגיל שנה עד שלוש
  • נוחות הניקוי של העגלה
  • האיכות של העגלה. עגלה פשוטה עלולה להתפרק בשימוש מאסיבי
  • המחיר של העגלה

כמובן שקונים עגלה שיש לה תו תקן למען הבטיחות.

היתרון של שימוש בעגלת תינוק הוא שניתן ללכת איתה למרחקים ארוכים וניתן לשים בה את התינוק לישון ללא הפרעה.

בחירת מנשא לתינוק

מנשא הוא מתקן  המאפשר למבוגר לשאת תינוק קרוב לגוף, בין אם לפניו, על הירך או על הגב. מנשא יכול להיות עשוי מחומרים שונים כולל בד, עור או קנבס.

מנשא בד הוא פיסת בד רכה העוטפת את גופו של הלובש ולאחר מכן נקשרת סביב מותניו. סוג זה של מנשא משמש לרוב הורים שרוצים להחזיק את תינוקם קרוב אך אין להם גישה למנשאים מסוגים אחרים.

כהורים, אנו רוצים לוודא שילדינו בטוחים ונוחים. עם זאת, לא תמיד קל לפקוח עליהם עין בזמן ביצוע משימות אחרות. מנשא לתינוק הוא דרך מצוינת לשמור על ילדכם קרוב ובטוח במהלך היום שלכם. מנשאי בד הם גם אפשרות טובה שכן ניתן להשתמש בהם בדרכים רבות ושונות וניתן לשטוף אותם בקלות אם הם מתלכלכים.

הסוג הנפוץ ביותר של מנשא הוא מנשא בד לתינוק המשמש לנשיאת תינוקות קרוב לגוף, לרוב עם מנשא או נרתיק בקדמת הגוף. מנשאים לתינוק יכולים לשמש גם כמכשיר דמוי תרמיל שבו שתי הרצועות עוברות על כתף אחת, או שניתן ללבוש אותם כמו תרמיל ירך עם רצועה אחת על כל כתף.

אם אתם מחפשים דרך בטוחה ונוחה לשאת את תינוקכם, אז מנשא בד עשוי להיות הבחירה הטובה ביותר. זה לא רק נוח אלא גם בעל יתרונות רבים שאולי לא ידעתם עליהם.

מנשאי בד הופכים פופולריים יותר מאי פעם. הם קיימים כבר מאות שנים, אבל עכשיו יש התעוררות מחודשת בפופולריות שלהם.

מנשאי בד קלים מאוד לשימוש וניתנים לשימוש תוך כדי תנועה. הם בטוחים מאוד לתינוקות מכיוון שהם אינם מאפשרים להם להחליק מהמנשא כפי שעושים סוגים אחרים של מנשאים.

החיסרון היחיד הוא שהם תופסים יותר מקום מאשר סוגים אחרים של מנשאים.

מנשא בד הוא סוג של מנשא שעשוי מבד. הם עשויים בדרך כלל עם בד נמתח ולפעמים יש להם רצועת כתף. מנשא הבד משמש לרוב הורים שרוצים לשאת את תינוקם קרוב אליהם, אך אינם רוצים להשתמש בעגלה מסורבלת או פריט גדול אחר.

מנשאים מעולים עבור יילודים, תינוקות ופעוטות. זה מספק להורה את היכולת להחזיק את ילדו במצב זקוף תוך שחרור שתי ידיו למשימות כגון נשיאת מצרכים או חפצים אחרים.

המצאת המנשא הייתה אבן דרך חשובה בהיסטוריה של הטיפול בילדים. זה הפך למחזה נפוץ לראות הורה נושא את תינוקו על הגב, החזה או הירך. הסיבה לכך היא שהמנשא מקל על ההורים לסחוב את התינוקות שלהם ומעניק להם יותר חופש לעשות דברים אחרים.

מנשאי הבד הראשונים היו עשויים מבד ששימש באופן מסורתי כבגד בתרבויות רבות, כמו מנשאי העטיפה מאפריקה ומנשאי הצעיפים מהודו.

הסבר על השימוש במנשא בד לתינוק: